8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu (21-23 Kasım 2014)

sempozyum

Uluslararası 8. Üsküdar Sempozyumu, 21-23 Kasım’da Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi ile Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Günümüzde Marmaray gibi dünya ölçeğinde projelere ev sahipliği yapan Üsküdar, tarihi derinliği, sosyo-ekonomik yapısı, demografisi, stratejik konumu, fiziki özelikleri, tarihi coğrafyası, kültür, sanat ve mimari dokusuyla pek az şehrin sahip olduğu bir birikimi barındırmaktadır.“Kültürel Belediyecilik” anlayışı kapsamında şehrin geçmişiyle geleceği arasında, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, bir yaşam köprüsü kurmak için ilim, kültür ve sanat faaliyetler Belediye yönetiminin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.

Sempozyum programında bilimsel oturumların yanı sıra, Üsküdar’la ilgili konserler, sergiler, film gösterileri, paneller ve geziler gibi çeşitli etkinliklere de yer verilerek bilim adamlarına, Üsküdarlılara ve misafirlere şehrin ve ülkemizin zenginliklerinden kesitler sunulacaktır. Bilimsel zenginliği yanında, farklı tat, renk, ses ve izlerle hatıraların renkleneceği bir sempozyumda buluşmayı temenni ediyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.