Boğaziçi Buluşmaları 4 (19 Kasım 2016)

bogazicibulusmalari4_sm

Sakıp Sabancı Müzesi, Boğaziçi’ni her yönüyle ele alan “Boğaziçi Buluşmaları” başlıklı konferans serisinin dördüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor!

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek konferansın açılışını “Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları” başlıklı konuşması ile Yüksek Mimar Dr. M. Sinan Genim yapacak. Ardından Araştırmacı, Yazar ve Rehber Orhan Türker “Boğaziçi’nin Rum Ortodoks Kiliseleri”, Sanat Tarihçisi ve Rehber Dr. Elmon Hançer “Boğaziçi’nin Ermeni Kiliseleri”, 500. Yıl Vakfı Başkanı, Araştırmacı ve Yazar Naim A. Güleryüz ise “Boğaziçi’nin Sinagogları” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Konferans, 14.00’te başlayacak. Konferansın ardından saat 16.30-18.00 saatleri arasında Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne gezi düzenlenecektir.

Konferans sonrası Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne düzenlenecek geziler için sınırlı sayıdaki kontenjan dolmuştur. Konferansa katılım ücretsizdir ve rezervasyon gerekmemektedir.

Kaynak

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.