Uluslararası Çoban Mustafa Paşa ve Kocaeli Tarihi – Kültürü Sempozyumu – IV

111

Saygıdeğer Bilim İnsanları,
Sizleri 24-26 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Çoban Mustafa Paşa ve Kocaeli Tarihi – Kültürü Sempozyumu – IV”e tebliğ sunmaya davet ediyoruz. Ana teması Kocaeli Tarihi olan bu sempozyum, tarihî süreç içinde Kocaeli Yarımadası’nda yaşanan siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik olayları ele alacaktır.
Sempozyumun amacı, yerel tarih çalışmaları kapsamında Kocaeli Tarihi araştırmalarına ve kültürüne katkı sağlamak, akademisyenler arasındaki iletişim ve işbirliğini güçlendirmek, aynı zamanda Kocaeli’nde Osmanlı döneminin en önemli simalarından biri olan ve “Çoban”, “Gazi”, “Boşnak”, “Damat”, “Mısır’lı Paşa”, “Polak”, “Koca Lala” lakaplarıyla tanınan Mustafa Paşa’yı gündeme taşımaktır. Yavuz Sultan Selim ile Kanuni Sultan Süleyman dönemlerinin önemli devlet adamlarından olan ve sırasıyla, “Kapıcıbaşı”, “Beylerbeyi”, “Rumeli Beylerbeyliği” görevlerinde bulunan, vefat edince de kendi adına inşa ettirdiği en büyük vakıf eseri olan Gebze’deki külliyesinin içinde yer alan türbesine gömülen bu devlet adamı böylece anılmış olacaktır.
Tüm paylaşım ve sorularınız için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.
www.kocaelitarihisempozyumu.com
kocaelitarihisempozyumu@kocaeli.bel.tr
Düzenleme Kurulumuz tarafından devam eden hazırlık sürecimizde aşağıdaki kronoloji takip edileceğinden, konularınız ile ilgili paylaşımlarınızda hassasiyetinizi önemle rica ederiz.

  • 05 Aralık 2016: Bildiri başlığı ve özetlerin sempozyum sekreterliğine son gönderilme tarihi
  • 26 Aralık 2016: Kabul edilen bildirilerin duyurulması
  • 06 Mart 2017: Tam metinlerin teslimi
  • 24-26 Mart 2017: Sempozyum Tarihi

Ulaşım ve Konaklama ücretleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan bu Sempozyum vesilesi ile değerli akademisyenlerimizi Kocaeli’nde ağırlayacak olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.
Saygılarımla…

İbrahim KARAOSMANOĞLU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.